[ חזרה לבלוג ]

1234
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

שאיבת חלב אם

כאחות ויועצת הנקה בבית החולים שיבא תל השומר, אני נשאלת רבות על ידי היולדות האם כדאי לשאוב ומתי.
המאמר על שאיבת חלב אם נועד לעזור לעשות קצת סדר - מתי כדאי לשאוב חלב אם? איך שואבים חלב בצורה טובה? האם כדאי לקנות או לשכור משאבת חלב? 

שאיבת חלב אם אפשרית רק כאשר ישנה מלאות בשד (כ 3-5 ימים לאחר הלידה), לפני כן כמויות החלב מאד קטנות, החלב הינו מאד מרוכז ושומני (הקולוסטרום) ועל כן קשה מאד להוציאו בשאיבה במשאבת חלב ובמידה ותצליחי החלב ימרח על דפנות הבקבוק ויהיה לך קשה לתת אותו לתינוק (בשלב זה מומלץ לעשות סחיטה ידנית למאמר בנושא לחצי כאן).

לשאיבת חלב צריכה להיות מטרה, לא מומלץ "סתם" לשאוב כדי לראות כמה יש, הסיבות הנפוצות לשאיבת חלב הינם:

 1. אי הנקה - לא מצליחה או יכולה להניק את התינוק ורוצה לתת חלב אם או לשמר את החלב וכמויות החלב?
  במצב כזה יש לשאוב כ 8 פעמים פעמים ביממה (כל 3 שעות), ניתן לעשות הפסקה של כ -5 שעות בלילה. זמן השאיבה הינו 15 דקות מכל שד - במקרה כזה מומלץ משאבת חלב דו צדדית טובה וחזיית שאיבה אותם ניתן למצוא כאן.
 2. הגברת ייצור חלב - במקרה כזה יש לשאוב לאחר כל הנקה כ 15 דקות מכל שד. גם כאן מומלץ משאבת חלב דו צדדית טובה וחזיית שאיבה אותם ניתן להשיג כאן.
 3. שאיבה מזדמנת לצורך השארת בקבוק עם חלב אם - במקרה כזה ניתן להשתמש במשאבת חלב פשוטה והשאיבה מתבצעת כ 20 דקות לאחר ההנקה, עדיף בשעות הבוקר, עד להגעת הכמות הנדרשת. במידה ולא הצלחת להגיע לכמות הנדרשת בשאיבה אחת, ניתן לשאוב מספר פעמים במהלך היום ולאחד את החלב כאשר הוא נמצא באותה טמפרטורה - לא ניתן לשאוב לאותו בקבוק כל היום.
 4. חזרה לעבודה - שלב זה תלוי בגיל התינוק, במידה והתינוק עדיין נמצא על הנקה בלבד ללא מוצקים, יש לשאוב בזמני הארוחות של התינוק. גם כאן מומלצת משאבת חלב דו צדדית טובה וחזיית שאיבה אותם ניתן להשיג כאן.

שאיבת חלב הינה מיומנות, לצערנו אין זו לחיצת כפתור והחלב זורם החוצה ללא מאמץ. הגוף והמוח צריכים להתרגל למכונה אשר עובדת בצורה מכאנית על הגוף, כאשר הגוף עובד על הורמונים המגיבים לרגש. חלק מהנשים יגיבו ללא בעיה, וחלקן ירגישו שיש להן הרבה חלב אך יקח להן זמן לשחרר אותו לבקבוק.


ממליצה בתחילת הדרך לשכור משאבה דו צדדית טובה ולאחר שתדעי מה הצורך שלך בדיוק תוכלי לרכוש משאבה המתאימה לצורך זה. להשכרת משאבות הנקה מדלה לחצי כאן.

בהצלחה!
שרית


[ חזרה לבלוג ]

התקשרי או מלאי את פרטייך בטופס צור קשר ואשמח לעזור

טלפון ליצירת קשר

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha


עכשיו בחנות מנשאים וכריות הנקה של מילגה 

 לפרטים נוספים >> 

שרית פאר
ייעוץ וליווי לאחר לידה
050-5562180


אחיות מוסמכות לליווי לאחר ניתוח קיסרי
טיפול לילה בתינוק וליווי לברית
יועצות הנקה
יועצות שינה
משאבות מדלה להשכרה ולקניה

 

אחות פרטית
אחרי ניתוח קיסרי

ב - 50%
החזר מקופות החולים

 לפרטים נוספים >>
 

 

         
  ערוץ היוטיוב שלנו שרית פאר בגוגל פלוס חפשו אותנו בפייסבוק  
         
סל קניות
אין פריטים בסל
 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר
 
* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
 

 עיצוב