[ חזרה לבלוג ]

345
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

הנקת תאומים – זה אפשרי??

לידת תאומים הינה שמחה כפולה אך פחד גדול מגיע יחד איתה....איך אני אסתדר עם שנייים? איך אני אניק שניים? באמת אפשר להניק תאומים? 
התשובה היא כן! זה אכן דורש יותר "תפעול" מהנקת תינוק יחיד, ואולי יותר להיעזר בסביבה הקרובה בארבעת החודשים הראשונים אך זה בהחלט אפשרי וממלא כשזה קורה.

אז אם את מתכוונת להניק האמיני שזה אפשרי והקיפי את עצמך בסיפורי הצלחה.
התהיות לגבי הנקת תאומים הן בסופו של הדבר, אותן תהיות של אמא לתינוק יחיד:

 • יש לי מספיק חלב?
  הגוף שלנו עובד כמפעל לייצור חלב, כלומר ככל שהביקוש יהיה גבוה יותר והגוף יבין שהמפעל הזה רווחי הוא ייצר יותר חלב, ולכן ככל שתפני יותר חלב מהשד (בהנקה או שאיבה) כך יהיה לך יותר.
 • איך יודעים שהתינוק\תינוקות שלי אכלו מספיק?
  בהנקה יש לנו סימנים אובייקטיבים בכדי לדעת האם התינוק\ תינוקות שלנו אכלו טוב:
  1. החיבור לא כואב, יש תחושה של ואקום ושאיבה.
   2. יש לתינוק\ תינוקות קצב על השד – 3-4 יניקות ואז הפסקה של מספר שניות ושוב 3-4 יניקות למשך כ 10 דקות בצד הראשון אצל תינוק יחיד וכ 20 דקות אצל תינוק תאום בהנקה כפולה (זהו זמן מינימום, אין זה אומר שיש לנתק לאחר זמן זה אך לשים לב אם התינוק עדיין יונק יעיל לאחר זמן זה).
  3. היניקות יעילות – תנועה ארוכה ואיטית של בליעה שלעיתים ניתן ממש לשמוע לעומת תנועות קצרות ומהירות אשר מגרות את השד או מראות כי הזרימה חלשה והתינוק אוסף כמויות קטנות ולאחר מספר תנועות בולע.
  4. הבדל בשד בין לפני ההנקה לאחרי ההנקה – שד שנשאר מלא או התרוקן מעט ללא הבדל משמעותי מראה כי התינוק לא אכל טוב \ מספיק.

הנקת תאומים היא אכן "עבודה רבה" אך היא אפשרית ומאד מספקת כשהיא מצליחה.
במידה ואת מעוניינת בהנקה בלעדית, התכונני לנוח הרבה בין ההנקות במיוחד בימים הראשונים בהם כמות החלב היא קטנה ולתינוק לוקח זמן לאסוף את הכמות שהוא צריך – על כן חשוב מאד לא לחזור על הטעות אותה ראיתי יום יום במשך 14! שנה כאחות במחלקות יולדות, בהן היולדות מסתובבות מותשות, עסוקות בלארח ובכך לבזבז את האנרגיה המועטה שנשארה, לאחר הריון מפרך של תאומים, על האורחים כאשר במקום זאת יכלה לישון...

אז לתכנן לישון הרבה, לאכול, להאכיל ואז שוב לישון כי אין הרבה זמן בין לבין.
לדאוג לכרית תאומים בכדי שתוכלי להניק במקביל ובכך לחסוך זמן יקר!

קצת כללים בהנקה

 • הראשון שקם קובע את הקצב – חובה לשמור על סדר יום אחרת תלכי לאיבוד! כאשר אחד התאומים מתעורר מעירים את השני ומאכילים ביחד בכדי לחסוך זמן יקר.
 • הנקה במקביל – מומלץ להניק אותם במקביל בכדי לחסוך זמן יקר, אך אם את מרגישה שזה קשה לך, התחילי עם הנקה של תינוק אחד והמשיכי עם השני, או לחילופין הניקי אחד והעזרי בבן משפחה להאכיל את השני מבקבוק. בסיום ההנקה שאבי בכדי "לפצות" את הגוף על חוסר ההנקה של התאום ובכדי שיהיה חלב אם לתינוק שלוקח מבקבוק. בארוחה הבאה להחליף ביניהם והתינוק שינק אוכל מבקבוק.
 • לכל תינוק שד אחד אך לא תמיד את אותו השד. ניתן להחליף כל הנקה או כל יום אך חשוב לתנובת החלב ולהתפתחות שווה של המוח להחליף צדדים– פעם התינוק יונק ומסתכל עליך מצד ימין ופעם מצד שמאל.
 • במידה ואת מוסיפה על ההנקה בקבוק יש לשאוב בכדי להשוות את דרישת התינוק לדרישת השד – השד לא יודע שהוא גם לקח מהבקבוק ולכן חשוב להשוות ולשאוב 10 דקות במשאבה טובה המסוגלת לשאוב משני הצדדים בו זמנית.

עזרה! עזרה! עזרה! - מומלץ לדאוג שיהיה לידך מישהו או מישהי שיעזרו למקם את התינוקות בהנקה, להחזיק אותם כדי שתוכלי לנוח בין לבין ובכלל לתמוך בך בתהליך ההתאוששות. דעי שיש אפשרות לשכור אחות פרטית צמודה שתוכל לעזור לך בשעות שאת לבד במידה ועברת או מתוכננת לעבור ניתוח קיסרי יש השתתפות של רוב קופות החולים וחברות הביטוח., בהמשך בבית תגייסי את כל מי שמוכן לעזור בכדי שיעזור לתפעל את הבית, כביסות, ניקיונות, בישולים אחים גדולים אם יש, כדי שתוכלי להמשיך לנוח בספה ולהניק J

חשוב!! גם אם את מרגישה שהנקת תאומים היא קשה ולא אפשרית עבורך, הנקה חלקית עדיפה על חוסר הנקה בכלל או לחילופין שאיבה ומתן חלב אם מבקבוק היא אפשרות מצויינת להמשיך לתת חלב אם כאשר ההנקות ממושכות ומתישות .
שאיבה במשאבה טובה השואבת משני הצדדים בו זמנית הופכת את השאיבה לעניין של 15 דקות!! בלבד פעם בשלוש שעות וכך התינוקות שלך אוכלים את המזון הטוב ביותר עבורם ואת גם חוסכת המון! כסף.
המלצה חמה – הצטיידי ביועצת הנקה מראש והעזרי בה כבר מהימים הראשונים כדי שההנקה תעלה על המסלול הנכון כבר מהיום הראשון.

לסרטון על שאיבה נכונה לחצי כאן

להשכרת משאבה דו צדדית מתאימה לתאומים לחצי כאן

לקניית משאבה דו צדדית לתאומים לחצי כאן

 

 


[ חזרה לבלוג ]

התקשרי או מלאי את פרטייך בטופס צור קשר ואשמח לעזור

טלפון ליצירת קשר

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha


עכשיו בחנות מנשאים וכריות הנקה של מילגה 

 לפרטים נוספים >> 

שרית פאר
ייעוץ וליווי לאחר לידה
050-5562180


אחיות מוסמכות לליווי לאחר ניתוח קיסרי
טיפול לילה בתינוק וליווי לברית
יועצות הנקה
יועצות שינה
משאבות מדלה להשכרה ולקניה

 

אחות פרטית
אחרי ניתוח קיסרי

ב - 50%
החזר מקופות החולים

 לפרטים נוספים >>
 

 

         
  ערוץ היוטיוב שלנו שרית פאר בגוגל פלוס חפשו אותנו בפייסבוק  
         
סל קניות
אין פריטים בסל
 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר
 
* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
 

 עיצוב